Kakšen nenavaden zvok se razlega po šoli? Aha, iz učilnice kemije! Gremo gledat, kaj se dogaja!
Tako nekako so se med odmorom za malico spraševali učenci in hitro ugotovili, da je močan zvok dud spremljal malico 7. b. Nanje je igral gospod Callum Stewart, Škot iz Glasgowa, ki ima v Poljanah prijatelje in se večkrat ustavi v naših krajih. Poučeval je angleščino, obožuje pa seveda nogomet in dude. Tudi njegov sin jih igra, doma pa hrani dude, ki so stare kar 120 let, nanje pa še vedno igra.
Odmor za malico je v 7. b prehitro minil, gospod Callum pa je obiskal še devetošolce in se pri njih zadržal kar celo šolsko uro. Povedal je veliko zanimivega o sebi in svoji domovini, učenci pa so ga lahko tudi kaj povprašali. Najbolj jih je seveda zanimalo, kdaj bo zaigral na škotske dude. A najprej je zaigral na ustno harmoniko, potem je poprijel tudi za dude. Priložnost zaigrati nanje so dobili tudi učenci, najpogumnejši so bili Gregor Špik, Rado Mudri in Nik Rešek, ki so ugotovili, da igrati na škotske dude ni tako enostavno.