1. Najprej poročilo novinark, ki sta obiskali učence 1. triletja:

Prejšnji teden – teden otroka so naši najmlajši učenci imeli poseben kulturni dan z različnimi delavnicami. Izdelovali so knjižna kazala v obliki mišk, šivali so ježke, brali pravljice in se igrali. Igrali so tudi družabne igre, ki so jih prinesli od doma. V vsakem razredu so nama povedali tudi nekaj mnenj:

Jaka: »Najbolj mi je bilo všeč, ko smo brali knjigo ter delali miške in ježke.«
Luka: »Ta kulturni dan smo imeli zato, ker je teden otroka.«
Benjamin: »Bilo mi je zelo všeč.«
Maks: »Ni mi bilo všeč, ker sem izgubil igro Morilec, ropar!«
Lovro: »Zelo mi je bilo všeč, ko smo se igrali z lego kockami.«

Kulturni dan v tednu otroka učencem ni bil všeč samo zato, ker ni bilo običajnega pouka, ampak predvsem zato, ker so izdelovali raznorazne stvari, se družili in se pri tem neizmerno zabavali.

Ema Primožič in Sabina Bohinc, 9. b

**************************************

2. Učiteljice prvega triletja so še natančneje razložile, kaj se je dogajalo v posameznih delavnicah:

BRANJE PRAVLJICE
Pri tej delavnici smo brali pravljico o miški, z naslovom Nekoč je bila …  Mala drobna miška si je močno želela prebrati knjigo, vendar v vsem gozdu ni našla mirnega kotička. Domisli si imenitne ideje in vse svoje prijatelje povabi na uro pravljic. Naši učenci so z zanimanjem prisluhnili zgodbi. Da bi jim ta še dolgo ostala v spominu, si je vsak izdelal svoje knjižno kazalo v obliki miške.

**************************************

USTVARJALNA DELAVNICA je bila tudi letos zelo ustvarjalna in seveda s pridihom jeseni. Učenci 1. razreda so urili v pretikanju volne in tako izdelali ježke. Učenci 2. razreda so iz naravnih materialov izdelali želod. Učenci 3. razreda pa so oblikovali sliko – sončnico.

**************************************

DELAVNICA DRUŽABNIH IGER je bila tudi letos namenjena predvsem sproščenemu druženju z vrstniki ob igranju različnih družabnih iger. Prednost smo dali kartam, spominu in dominam. Učenci so spoznali tudi nekaj drugih, ki so jih prav tako prinesli od doma.

3. Otroci so povedali:

Všeč nam (mi) je bilo…
ko smo se igrali različne igre. Aleksander, 1. a
ko smo se šli spomin. Krištof, 1. a
ko smo se igrali črni Peter. Nik, Žan, Erik, Jernej, Đorđe, 1. a
ko smo igrali karte enko. Jerca, Blažka, 1. a
ko smo se igrali igrico škratek odejatek. Sima,1. a

ker smo se igrali družabne igre. Jaka, 2. a
ker smo se šli karte. Nika, Tara, 2. a

ko smo se igrali. Hvala za zabavo. Klemen, Gabrijel, 3. a
ko smo se igrali, zabavali, vriskali. Ema, 3. a
ker sem sedela z Iris, Emo in Polono za isto mizo in smo se igrale igre, ki smo si jih izbrale. Lučka, 3. a