Po dnevih nestabilnega vremena je bil torek, 22. septembra, kot naročen za prvi športni naših prvošolcev. Naš cilj je bila Gora nad Malenskim Vrhom. Iz meglenih Poljan smo se do Malenskega Vrha odpeljali s kombiji. Tu nas je pričakalo toplo sonce in pogled v dolino, prekrito z meglo. Po stezah in gozdnih poteh smo nato brez težav premagovali strmino. K temu je pripomogla tudi naša dobra volja in vesel klepet med sošolci. Na gozdni jasi smo naredili kratek postanek, da smo se odžejali. Ker se je od tu že videl naš cilj, smo se prav hitro odpravili naprej in nekaj minut čez deseto prispeli na Goro. Sledila je zaslužena malica iz nahrbtnika in kratek počitek, pred nadaljevanjem poti pa smo se postavili še za skupinsko fotografijo. Spustili smo se proti Hlevišam in pot nadaljevali proti vasi Gorenja Ravan. Čeprav je bilo za nami že kar nekaj poti, se to na tempu naše hoje ni prav nič poznalo. Prvošolci so se izkazali kot res dobri pohodniki. Kot smo načrtovali, se je naša pot ob 12.30 končala v Malenskem Vrhu, kjer so nas že čakali kombiji.