V četrtek, 17. 2. 2011, je za učence 1. triade potekal PROMETNI DAN. K sodelovanju smo povabili Avtošolo Praktikum ter Zavod Varna pot.

V uvodnem delu je g. Janez Oblak, učitelj vožnje, učencem pojasnil o nujni uporabi odsevnih teles in pomenu vidnosti, pravilni hoji in prečkanju ceste, predstavil prometne znake, ki veljajo za pešce, opozoril na vožnjo v otroškem varnostnem sedežu in pripetost v avtomobilu ter razložil pravila, ki veljajo za vožnjo s kolesom in rolerji.

Nato so se učenci razdelili v 4 skupine, ki so tekom dopoldneva krožile po 4 postajah, ki so jih pripravile animatorke Zavoda Varna pot:

1. postaja: demonstracija varnostnih sedežev
  2. postaja: igra na prometnih preprogah
  3. postaja: učenje prometnih znakov in izdelava plakatov
  4. postaja: prometna tombola

Ob koncu so se vse skupine združile ter zapele pesem Na cesti nikdar nisi sam, avtorja Adija Smolarja.

V zaključnem delu so učenci reševali še krajši kviz, v katerem so pokazali znanje, ki so ga pridobili tekom dopoldneva. Vsak, ki je uspešno rešil kviz, je za nagrado dobil odsevni trak.

[smooth=id:131;]

[smooth=id:132;]