16. junija smo se odpravili tja daleč pod gore. Nekateri malce v strahu, drugi polnih žepov poguma. Nekaj skrivnostnih podrobnosti smo izvedeli morda že od starejših šolarjev, tisto pravo doživetje pa smo lahko v dušice shranili šele v pravi Kekčevi deželi, lučaj kamna oddaljeni od Kranjske Gore.

Z Bedanc-busom so nas odpeljali globoko v gozd, kjer smo najprej rešili Mojco, nato srečali Brinceljna in se iz oči v oči gledali z Bedancem. Nekaterim sošolcem so se od strahu tresle hlače. Kekec nam je razkazal svojo domačijo, kjer smo splezali skozi dimnik in se skrili našim učiteljicam. Pri Pehti smo se posladkali s slastnim pecivom, v katerega je bila vmešana tudi merica korajže in jo ob koncu malce ujezili s Kekčevo pesmico.

Polni prijetnih vtisov vam bomo rade volje povedali še kaj, če vas bo le zanimalo. Nekaj utrinkov pa najdete v spodnji fotogaleriji.

Poljanski in javorski prvošolci