Približal se je  2. junij, ko se je naš pevski zbor zgodaj zjutraj odpravil na dolgo vožnjo z avtobusom do Maribora. Tam smo se pevke pod vodstvom učitelja Matjaža Slabeta prvič v karieri našega zbora udeležile prireditve Zborovski bum. Seveda pa tam še zdaleč nismo bili sami ‒ na to veliko prireditev se je prijavilo 6798 otrok in 556 učiteljev spremljevalcev iz 198 slovenskih osnovnih šol. Potekale pa so tudi plesne dejavnosti, h katerim se je prijavilo 362 plesalcev in 34 spremljevalcev iz 18 različnih šol, društev ali klubov.

Cilji te prireditve je dvig kakovosti petja v mladinskih zborih na šolah, domovinska vzgoja, plesna vzgoja in seveda druženje. Organizatorji so Narodni dom Maribor, Zavod RS za šolstvo in Mestna občina Maribor.

Vsekakor smo v času priprav imeli kar precej dela, saj smo pevke in pevci zapeli sledeče pesmi:

1. Stanko Premrl: Himna Slovenije (France Prešeren)
  2. Jakob Jež: Naj pesem (Stana Vinšek)
  3. prir. Pavle Merku: Čarni kus I, Da pleši, pleši, čarni kus (ljudska)
  4. Ljudska (Podgrad ob Kolpi): Vsi so venci vejli
  5. prir. Ambrož Čopi: Venček Svatovske pesmi iz Istre
  6. Tadeja Vulc: Srčeva (Simona Kopinšek)
  7. Jani Šuligoj: Glasba – jezik sveta (Vanja Rajter)
  8. Tadej Hrušovar: Dan ljubezni (Dušan Velkaverh)
  9. Borut Lesjak, prir. Samo Ivačič: Ne čakaj na maj (Fran Miličinski-Ježek)
  10. Mitja Vrhovnik Smrekar, prir. Katja Gruber: Vsak po svoje (Jera Ivanc)

Da, seznam izgleda dolg, pa vendar smo pevke prepevale te pesmi že vse od jeseni in marsikatera od nas lahko ponosno reče, da jih zna zapeti še ob polnoči. Vseeno  upamo, da petje ob taki uri nikdar ne bo potrebno.

Vsem pevkam je bilo druženje na stadionu Ljudski vrt zelo všeč, saj še nikoli prej niso pele v tako velikem zboru. Za piko na i so  poskrbeli še Tina Maze, Filip Flisar, Klemen Kosi, Marko Tavares in drugi gostje. S Tino smo skupaj zapeli Kekčevo pesem. Ob koncu prireditve smo se srečali še s predsednikom republike Borutom Pahorjem, ki nam je čestital za dober nastop.

Vsi veseli, polni dobre volje smo se vrnili v Poljane. Ta dan nam bo res ostal v lepem spominu.

Maja Košir Habjan in Sabina Bohinc

Fotografije: Tina Bradeško, Vesna Mudri in Matjaž Slabe