Letos smo se na naši šoli odločili, da bomo za naše zaljubljence pripravili valentinovo pošto. Tako naj bi izrazili svoje želje in lepe misli ob valentinovem prazniku. Učenci 7. a smo z razredničarko pripravili srčke, v katere so lahko vsi, ki so to želeli, napisali kakšno lepo misel za prijatelja ali sošolca, ga zavezali z vrvico in oddali v poštni nabiralnik pri dežurnem učencu. Brez skrbi, gotovo so vsi dobili kakšen srček. Seveda vsi upamo, da bo vse skupaj pripeljalo do novih simpatij, ter da ne bodo zaradi tega preveč popustili v šoli. Tudi sicer je valentinovo dan, ko si v nekaterih kulturah zaljubljenci izkazujejo ljubezen – največkrat s pošiljanjem voščilnic in izmenjavo darilc. Praznik svetega Valentina se je sprva praznoval kot rimskokatoliški dan posta v čast svetemu Valentinu. Danes je praznik najbolj povezan z medsebojno izmenjavo valentinčkov – ljubezenskih pisemc v obliki srčka. Valentinovo so začeli praznovati v srednjem veku, ko so ga v Franciji in Angliji označevali tudi kot dan, ko se ženijo ptički. Na Slovenskem tako poimenujemo 12. marca, ko je gregorjevo, ki pa se ga praznuje manj množično kot valentinovo. Tudi god svetega Valentina se pri nas praznuje že dolgo, vendar je v preteklosti imel drugačen pomen kot danes – veljal je pregovor, da sveti Valentin prinese ključ od korenin, zato se je po starem kmečkem koledarju na ta dan začelo prvo delo v vinogradih in vrtovih.