V četrtek,  28. maja, smo osmošolci naravoslovni dan preživeli v Biotehniškem centru Naklo. Pripravili so nam dve delavnici. Prva delavnica je bila namenjena čutilom. Delali smo zelo zanimive poskuse in ugotavljali, kako dobimo belo ali črno barvo, kako visoke ali nizke frekvence slišimo.

V drugi delavnici smo govorili o tem, za koliko bi se morska gladina dvignila, če bi se ves led na Arktiki stalil. S poskusom smo ugotovili, da se ne bi dvignila čisto nič. Drugače pa bi bilo, če bi se stopil led z Antarktike.

Na žalost nam je na koncu zmanjkalo časa za ogled elektrarne. Vseeno pa smo na naravoslovnem dnevu zelo uživali.

Meta Perko Balon, 8. b

*****************

Izpred šole smo se odpeljalo okoli 9. ure. Ko smo prispeli v Naklo, smo se razdelili v dve skupini; 8. a in 8. b. Najprej smo 8. b poslušali o zeliščih, 8. a pa je imel v učilnici delavnico Človek in okolje skozi eksperimente.

Obiskali smo tudi šolski zeliščni vrt, imenovan Medonosni vrt. Tam smo opazovali zelišča ter se o njih veliko naučili. Nato smo odšli v laboratorij, kjer smo si izdelali naravni vazelin za ustnice in poskusili čaj iz mete, melise in žajblja.

Lea Potočnik, 8. b