Letošnja šolska prireditev ob kulturnem prazniku je bila v primerjavi z dozdajšnjimi nekaj čisto posebnega. Učenci z mentorico Nežko Gabrovec so namreč vanjo vpletli različne medije, prek katerih so nas popeljali v svet različnih umetnosti, s katerimi se ukvarjamo tudi na naši šoli. Kot smo lahko videli že takoj v začetnih posnetkih, ki so jih napravili učenci v tednu pred prazniki, si kulturo vsak predstavlja malo drugače, nekaj značilnosti pa vseeno odkrivamo vsi: kultura je lepo obnašanje, bonton, kultiviranost, zanimanje za umetnost, branje literature, obiskovanje prireditev in kulturnih ustanov ipd. V nadaljevanju dogajanja so sledili prizori iz komedije Županova Micka, ki so jih odlično uprizorili učenci 8. b, s pesmijo in plesom pa so prireditev popestrili člani pevskega zbora in plesalke. Na koncu so bili podeljeni tudi Prešernovi nageljni, čisto nove nagrade, ki so domislica učiteljice Nežke: dobili so jih pevci, plesalke, likovniki in učenci 8. b. Kot podkrepitev upravičenosti nagrad je bila za vsa omenjena področja narejena kratka videoreportaža, iz katere smo lahko dobili vtis o tem, kako so videti vaje pri pevskem zboru in plesu ter kako ustvarjajo učenci pri likovnem pouku in likovnem snovanju. Da pa so si tudi igralci pošteno zaslužili laskavo nagrado, smo se prepričali kar v živo, saj so s svojim igranjem poželi bučen in iskren aplavz.

[vimeo 20097292]