Ku-ku, ku-ku, iz gozda odmeva,
ku-ku, ku-ku, že kukavce glas.
Ku-ku, ku-ku nam ptička prepeva
ku-ku, ku-ku, pomlad je že tu.

(pesem Kukavica, Janez Bitenc)

Tik pred začetkom prvomajskih počitnic so učenci in učiteljice od 1. do 3. razreda skupaj s starši, bratci, sestricami pa tudi s starimi starši in ostalimi domačimi želeli pozdraviti pomlad. Naša telovadnica se je zato v četrtek, 23. aprila, spremenila v prizorišče prireditve »Pozdravljena, pomlad!«

Obiskovalci so si lahko ogledali predstavitve vseh razredov. Razredi so se predstavili z recitacijami, igranjem na glasbila in dramatizacijo. Prvošolci pa so dve pesmi pisateljice in pesnice Anje Štefan recitirali ter tudi gibalno uprizorili.

Prireditev se je zaključila s pesmico »Kukavica«, ki so jo v zboru zapeli prav vsi učenci od 1. do 3. razreda. Za vezno besedo med točkami sta skrbela tretješolca Erazem in Iza.

Po nastopu niso bili zadovoljni samo učenci, ampak tudi njihovi starši in ostali domači.

Živa Štenta