Kranjski Janez gre v planine
in veselo si žvižga,
ko pa sreča eno kukav´co,
jo pozdravi  tako …

Najmlajši kranjski Janezi so jo v torek 21. 4. 2015, mahnili, sicer ne v planine, temveč manjšim vzpetinam naproti, a niso peli nič manj navdušeno kakor Janez iz pesmice. Jutro nam je postreglo s toplimi aprilskimi žarki in ob vzponu čez Kovnico v Dobensko Ameriko smo že odpirali zadrge na svojih jaknah. Do Svetega Križa smo našteli nekako premalo korakov, zato smo jo mahnili še proti Brdom, na sončni jasi pomalicali in se vrnili nazaj proti Srednji vasi. Prijetno nas je presenetil Mežnarjev ata Jože, ki nam je na ogled pripeljal kobilo s komaj pet dni starim žrebičkom.

Pot navzdol nas je opogumila, da smo se polni energije vračali za Soro proti Poljanam. Kljub junaškemu povratku v šolo smo vendarle morali priznati, da nas je pot utrudila. No, ni nam pa vzela volje – in to šteje!

Prvošolci in prvošolke