Dva zaporedna četrtka je v šolski telovadnici vladal pravi živ žav. Pod vodstvom Barbare Tavčar, mentorice Šolske skupnosti OŠ Poljane, so učenke in učenci od 6. do 9. razreda malčkom iz Vrtca Agata ter učencem prvih razredov pripravili vrsto postaj, na katerih so otroci ob številnih športnih rekvizitih preizkušali svoje gibalne sposobnosti. Pomagali so jim seveda učenke, učenci ter vzgojiteljice.

Ker je vseh otrok preveč, da bi se gibali skupaj, so bile gibalnice razdeljene v dva dela.

1. DEL – ČETRTEK, 26. MAREC – VRTEC IN 1. A RAZRED

Kako je bilo, so povedali šolskima novinarkama Ani Hafner in Niki Peternel, za fotografije pa je poskrbela Nika Križnar.

1. POSTAJA:

OTROCI: »Skačemo čez ovire, čez obroče, gremo pod vrvi!«
VZGOJITELJICA: »Zelo mi je všeč, ker so vaje za ravnotežje in poligon je primeren za to starost.«
UČENKA: »Zdi se jim zelo všeč in zelo uživajo.«

1. POSTAJA:

OTROCI: »Plezamo po lestvi in potem se spustimo po klopi, nato pa skačemo in gremo na koncu še v tunel.«
VZGOJITELJICA: »Zelo dobro, primerno za mlajše otroke.«
UČENKA: »Delajo zelo dobro – starejši lahko delajo sami, mlajšim pa je treba še malo pomagati.«

1. POSTAJA:

OTROCI: »Spuščamo se, smo v tunelu in hodimo čez blazine.«
VZGOJITELJICA: »Ta postaja se mi zdi zelo primerna za mlajše otroke.«
UČENKA: »Zdi se mi v redu, otrokom je všeč in je dobra za ravnotežje.«

1. POSTAJA:

OTROCI: »Igramo se z žogo in loparji.«
VZGOJITELJICA: »Za dveletne otroke je zelo težko, za ostale pa ne. Zelo uživajo.«
UČENKA: »Nosijo žogice na loparjih, pa zdi  se kar precej zahtevna za mlajše otroke.«

1. POSTAJA:

OTROCI: »Igramo se tako, da hodimo v krogu in delamo valove.«
VZGOJITELJICA: »Zdi se mi primerna za mlajše in v tem zelo uživajo.«
UČENKA: »Je v redu, otroci zelo uživajo, imamo se fino.«

1. POSTAJA:

OTROCI: »Igramo se z žogo in si jo podajamo.«
VZGOJITELJICA: »Super, otroci v tem uživajo.«
UČENKA: »Zdi se mi fino, saj se otroci od tega veliko naučijo.«

OTROCI: »Igramo se z baloni.«
VZGOJITELJICA: »Zdi se mi primerna in dobro prilagojena otrokom.«
UČENKA: »Zdi se mi v redu.«

Ana Hafner in Nika Peternel, 7. b

********************************

2. DEL – ČETRTEK , 2. APRILA – VRTEC IN 1. B RAZRED

V četrtek, 2. aprila, je v telovadnico prišla druga skupina otrok iz vrtca in učenci 1. b razreda. Njihova učiteljica Mateja Tušek je zabeležila nekaj vtisov.

GIBALNE URICE  in 1. b

Učenci šolske skupnosti so nas skupaj z učiteljico Barbaro Tavčar povabili na gibalne urice. Bili smo navdušeni, ker nam je bilo na voljo toliko različnih izzivov.

Učiteljica Mateja je takole zabeležila naše vtise:

Najbolj všeč mi je bilo, ko smo se plazili in tekali pod padalom. (Blaž)

Všeč mi je bila postaja, kjer je bila blazina ujeta v obroče tako, da sem imela občutek, da sem na barki, saj se je blazina gugala levo in desno. (Neja)

Puncam in fantom bi povedal, da so bili super. Najbolje so pripravili točke, kjer smo se morali plaziti. (Tilen C.)

Če bi učenkam, ki so nas spremljale, lahko kaj sporočila, bi jim rekla: »Hvala!« Najbolj všeč pa mi je bila igra s padalom. (Eva S.)

Všeč mi je bilo, da sem se drsal po blazini kot po toboganu in preskakoval ovire. (Matevž)

Najljubši se mi je zdel poligon z blazinami, nič me ni bilo strah, da bi se kam udarila. Zanimiva je bila tudi postaja, kjer smo morali premagati napeto vrvico – bilo je, kot da bi lezla skozi pajčevino. (Ajda K.)