»Flu … flu … Flupi, leteti zna kot riba …,« se je v sredo, 11. marca slišalo izza vrat šolske knjižnice, kjer so prvošolci brali svoje prvo Eko branje.

Ob zgodbi Flupi in voda, ki jo je najmlajšim šolarjem predstavila knjižničarka Majda Bernik, so ponovili svoje znanje o varovanju okolja in na ustvarjalno domišljijsko popotovanje kasneje povabili tudi škarje ter odpadni material. Iz alu pokrovčkov slastnih jogurtov in pudingov so nastale krasne ribice v akvarijih. Ti so  po mnenju prvošolčkov takšni, kakršna bi morala biti vsa morja sveta – čisti, pa seveda polni življenja in veselja.

Eko branje so učenci nadaljevali tudi doma – tokrat s knjigo po lastni izbiri. Glede na to, koliko risbic smo prejele učiteljice, se je v prebranem našel marsikakšen prvošolski eko navdušenec.