Učenci OŠ Poljane smo se februarja 2015 udeležili likovnega natečaja “Z vlakom v Planico”, ki ga organizira Smučarska zveza Slovenije v sodelovanju s Slovenskimi železnicami. Izmed 60 sodelujočih šol, ki so se udeležile likovnega natečaja, smo se uvrstili  med 15 šol finalistk. Na natečaju so sodelovali učenci, ki so obiskovali izbirni predmet likovno snovanje 1.

Za nagrado smo prejeli brezplačni izlet v Planico z vlakom,  brezplačne vstopnice, ogled skokov in malico za 50 otrok. V Planici bodo organizatorji 19. 3. 2015 priredili tudi likovno razstavo šol finalistk in razglasili  zmagovalca likovnega natečaja.

Avtorji likovnih izdelkov po vrstnem redu so:

Tomaž Bohinc, 7. b; Daniel Malovrh, 7. b; Maja Košir Habjan, 7. a; Miha Krajnik, 7. b; Nika Peternel, 7. b; Benjamin Dolenec, 7. b; Voni Kos, 7. b; Patrik Stanonik, 7. b; Teja Beznik, 7. a.