Kar precej učencev naše šole obiskuje izbirni predmet nemščino. Tisti, ki jo imajo na urniku že tretje leto, so se pod mentorstvom učiteljice nemščine Urške Štajer udeležili natečaja, ki ga je organiziral Goethe inštitut Ljubljana. Sodelovale so slovenske osnovne in srednje šole. Učenci so sami izdelovali igre za učenje nemščine in v sredo so v Festivalni dvorani organizirali Igrivi dan, na katerem so bile vse igre predstavljene in so jih lahko preizkusili. Bile so zelo raznolike – od enostavnih, ki so zahtevale samo osnovno besedišče, pa vse do kompleksnejših, kjer je bilo potrebno pokazati že kar nekaj znanja. Učencem je bila večina iger zelo všeč, radi so se igrali in preizkušali svoje znanje nemščine. Igre so tudi ocenjevali in najbolje ocenjena igra bo profesionalno natisnjena.

Urška Štajer

IMG_20141119_133311