Naši devetošolci se v okviru Centra šolskih in obšolskih dejavnosti vsako jesen odpravijo Po Prešernovih stopinjah. Tudi letos je bilo tako. Kljub temu, da nekaterim ni všeč novembrsko hladnejše vreme, učenci izvedo veliko novega o našem pesniku in vidijo, kje so se odvijali dogodki, za katere so že slišali. Vsi so že slišali za trnovsko cerkev in za Prešernovo prvo srečanje z Julijo, pa vseeno je drugače, ko hodijo po poteh, ki jih je ubiral tudi Prešeren. Vsi so slišali, da je pokopan v Kranju, a je vseeno nekaj posebnega stati ob njegovem spomeniku in zreti na mesto ob zidu, kjer je bil pokopan nekoč. Prav Prešernov spomenik v Prešernovem gaju je naše učence vzpodbudil, da so zapeli Zdravljico.

Današnji kulturni dan se mi je zdel zelo zanimiv, o Prešernu sem izvedel veliko novega. Še posebej všeč mi je bilo v Vrbi in v Prešernovem muzeju v Kranju – v hiši, kjer je živel in delal pred smrtjo.

Gašper Kumer, 9. b