V četrtek, 9. 10. 2014 so učenci 1., 2. in 3. razreda imeli kulturni dan z naslovom »Dejavnosti ob tednu otroka«. Učenci so obiskali tri različne delavnice.

likovnih delavnicah so ustvarjali s suhim jesenskim listjem. Prvošolci so z listjem okrasili ježke; drugošolci sove; tretješolci pa so iz listja figuro sestavili kar sami. Nastali so zelo pisani in barviti izdelki.

Obiskali so tudi delavnico, kjer so poslušali branje knjige »Lev in miška«. Po branju in pogovoru o knjigi so si učenci izdelali svojega najboljšega prijatelja – lutko.

Delavnica družabnih iger je bila namenjena igri in druženju s prijatelji. Učenci so si izbrali poljubno igro in se jo s prijateljem igrali. Lahko so si izdelali tudi lastno družabno igro – spomin. Učenci so spoznali tudi igro pradedkov in prababic – »volkalco«.

Po končanih delavnicah so si ogledali še krajši sinhronizirani risani film.

Živa Štenta

Izdelovanje lutk po branju pravljice Lev in miška

Družabne igre

Ustvarjanje s suhim jesenskim listjem