V sredo, 24. 9. 2014, smo tretješolci dopoldan preživeli aktivno na svežem zraku.  Podali smo se namreč na prvi športni dan, pohod na Goro nad Malenskim Vrhom. S kombiji smo se iz meglenih Poljan odpeljali do s soncem obsijanega Malenskega Vrha. Pred samo hojo smo na kratko ponovili znanje o pohodništvu in varni hoji, o čemer smo se prejšnji dan pogovarjali v šoli. Pot nas je po cesti vodila do zaselka Jazbine, nato pa levo skozi gozd po markirani poti na Goro. Po dveh krajših postankih in precej hitrem tempu smo v eni uri prispeli do cerkve na Gori. Po okrepčilu z dobro malico smo se spomnili na pokojnega športnega novinarja Staneta Ureka in pri cerkvi njemu v poklon izvedli jutranjo telovadbo. Kljub strmemu klancu in telovadbi pa nam je ostalo še kar nekaj energije, ki smo jo z veseljem vložili v igrico Planinska miš, ob kateri smo se tudi prav prijetno nasmejali. V Malenski Vrh smo se vračali po drugi poti, in sicer po cesti do Hleviš, od tam smo se spustili do kmetije Fortunc ter se po gozdni poti okoli Gore vrnili nazaj v Malenski Vrh. V Poljane smo se vrnili utrujeni, a zelo zadovoljni, saj je bil za nami uspešno izpeljan prvi športni dan.