Za prvošolce se je šolski dan v torek, 9. 9. 2014, začel nekoliko nenavadno. Namesto učiteljic jih je v razredu pozdravil policist Sebastjan Mirnik. V razred ni prišel z namenom, da bi jih poučeval namesto učiteljic, ampak da se z njimi pogovori o prometni varnosti. Ker so z letošnjim šolskim letom postali šolarji, bodo vedno večkrat udeleženci v prometu, zato se je z učenci pogovarjal o vidljivosti v prometu. Opozoril jih je na redno nošenje rumene rutice in odsevnih trakov. Tudi vožnja z avtomobilom, avtobusom ali kombijem ni varna sama po sebi, ampak je potrebno pravilno sedeti na ustreznih mestih in se med vožnjo pripasati z varnostnimi pasovi.

Ko so učenci spoznali, na kaj vse morajo biti pozorni, smo odšli še na sprehod do centra Poljan. Pri tem jih je policist opazoval in jih opozarjal na nevarnosti pri hoji po pločniku in po cesti ter na to, kako se pravilno prečka cesto.