Na zadnji četrtek v tem šolskem letu smo se z učenci 2. razreda podali še na zadnji športni dan – pohod na Brda. Pred odhodom smo se pogovorili o pravilih varne hoje in o cilju našega pohoda. Že v Dobju nas je čakala prva zanimivost – videli smo, kako lahko tudi skozi povsem običajno delo, kot je zlaganje drv, izrazimo svojo ustvarjalnost. Pot do cerkve pri Sv. Križu je bila hitro premagana in ustavili smo se le toliko, da smo se odžejali, nato pa nadaljevali naš pohod proti Dolenjemu Brdu, kjer smo na travniku pod vasjo imeli daljši postanek za malico. S hojo smo nadaljevali v smeri proti Gorenjemu Brdu do kmetije Pr’ Petelin’, kjer nam je prijazna gospodinja ponudila različne vrste domačega sira. Bilo je res okusno. Uživali smo pa tudi v čudovitem razgledu daleč naokoli in kadar smo se za trenutek ustavili, tudi v čudovitih nežnih zvokih narave. Preko Dolenjega Brda smo se po isti poti – mimo Sv. Križa in skozi Dobje – vrnili do šole, kamor smo prispeli ravno do odhoda prvih kombijev. Čeprav je bila pot dolga in smo premagali kar nekaj metrov višinske razlike, so bili učenci na cilju že pripravljeni na nove podvige.

Danica Albreht