V ponedeljek, 16. 6. 2014, smo se učenci sedmih razredov odpravili v šolo v naravi v Dom Breženka v Fiesi. V prečudovitem okolju slovenske Istre smo preživeli nepozabnih pet dni.

Sredozemsko podnebje, rastlinstvo, rahla burja in dovolj toplo morje so nas vsak dan sproti motivirali za nova odkritja in dogodivščine. Tako smo spoznali življenje v bibavičnem, pršnem, priobalnem ter obrežnem pasu, raziskovali jezera v Fiesi, pogumno pripravili in pojedli školjke klapavice, raziskali mesto Piran in streljali z lokom. Nepozaben je bil izlet s kanuji do Krajinskega parka Strunjan ter vzpon na strunjanski klif. Okolico doma smo dobro spoznali na orientacijskem pohodu, še bolj pa preko športnih dejavnosti, ki so nas vsak dan pošteno utrudile. Odbojka na mivki, nogomet in pa seveda plavanje so dejavnosti, brez katerih na morju ne gre … Zraven pa še lovljenje rib s pomola, druženje s prijatelji in kepica dobrega sladoleda – le kako bi se lahko šolsko leto zaključilo bolje?