Sreda, 18. 6. 2014

Na OŠ Poljane smo že tretje leto zapored organizirali tekmovanje v atletiki za učence 5. razreda OŠ Poljanske doline in 4. in 5. razreda podružničnih šol. Tekmovanja se je udeležilo 130 učencev iz treh OŠ: OŠ Žiri, OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas in OŠ Poljane ter treh podružničnih šol: PŠ Javorje, PŠ Sovodenj in PŠ Lučine. Tekmovanje, ki ga je vodil Janez Poljanšek, je potekalo v naslednjih disciplinah: tek na 60 m, tek na 300 m in tek na 600 m, met žvižgača, skok v daljino in višino ter tekma med dvema ognjema. V vsaki disciplini so tekmovali po trije učenci iz vsake šole, iz PŠ pa po dva učenca. V igri med dvema ognjema so igrali vsi učenci. V vseh disciplinah so potekali hudi boji s časom in centimetri. Vse discipline so se točkovale in vsaka šola je zbirala točke za končni uspeh. OŠ Gorenja vas je zbrala 93 točk in zasedla 3. mestoOŠ Poljane je zbrala 177 točk in dosegla 2. mesto, ponovno pa je zmagala OŠ Žiri z 226 točkami. Ker je OŠ Žiri zmagala že tretje leto zapored, je prejela pokal  v trajno last. Med PŠ je PŠ Javorje dosegla 3. mesto z 80 točkami, PŠ Sovodenj 2. mesto z 90 točkami in PŠ Lučine 1. mesto s 135 točkami.

Med vsemi učenci je vladalo tekmovalno vzdušje. Lepo je bilo slišati glasno navijanje za sošolce, ki so se borili za najvišja mesta. Vsi smo si bili enotni, da se prihodnje leto zopet srečamo.

Cilka Čibej