V četrtek 23. in petek 24. decembra je na naši šoli potekala božično novoletna prireditev. V napovedovanju so se predstavili učenci 7. a in .b razreda. Mlajši plesalci so nas za začetek prijetno presenetili z plesom Wavin’ Flag. Plesalci, pevci ter vsi, ki so nastopali ter kakor koli pomagali pri pripravah na prireditev, so nam dokazali, da gledajo televizijo, najmlajši pa imajo seveda najrajši risanke. Učenci osmih razredov so se predstavili s točko James Bond, seveda pa nista manjkala niti novejši Kekec in Jackie Chan, risani junak Bojan, medvedek Jakob, ter Bedanec, saj je bila prireditev usklajena na temo filmov in glasbe. Vsi so bili najbolj navdušeni nad točko naše podružnične šole v Javorjah. Zaigrali so nam odlomek iz Tavčarjevega Cvetja v jeseni, seveda v domačem naglasu. Manjkal ni niti govor naše ravnateljice Metke Debeljak, ki je vsem zaželela lepe praznike ter nam razkrila načrte za naslednje polletje. Plesna skupina naše osnovne šole nam je dokazala, da jim je ritem pisan na kožo, saj so se dekleta predstavila z božično skladbo, ki se nam je predstavila v božični zgodbi o Hrestaču, ter to poznano skladbo zmešale z hitrim ritmom. Ob koncu koncerta nas je mladinski pevski zbor poslal počitnicam naproti z uspešnico Time of my life.

Mojca

Povezava na zapis na spletni strani PŠ Javorje: http://www.sola-poljane.si/psj/?p=836