V  petek, 9. maja 2014, smo prvošolci imeli 3. športni dan. Odpravili smo se na pohod. Pot nas je vodila izpred šole skozi Poljane in Dobensko Ameriko do Dobja in nato po gozdni poti do cerkve Svetem Križu. Tu je bil naš prvi postanek. Ker smo bili že nekoliko lačni, smo se okrepčali. Pohod smo nadaljevali naprej proti Srednji vasi. Med potjo smo uživali v opazovanju cvetočih travnikov in sproščenem pogovoru. V Srednji vasi smo varno prečkali glavno cesto in se napotili do Žabje vasi, kjer smo si na bregu reke Sore privoščili daljši počitek in malico. Vzeli smo si tudi čas za igro ob vodi – metanje kamenčkov in iskanje najbolj nenavadnih kamenčkov. Pohod smo nadaljevali po gozdni poti ob reki Sori. Imeli smo  še dovolj moči, da smo se preizkusili tudi v teku. Prijetno utrujeni in polni novih vtisov smo se mimo cerkve v Poljanah vrnili nazaj v šolo.