Pred kratkim smo poročali o zaključku bralne značke na naši šoli. Seveda pa pravi bralci s tem ne zaključimo z branjem.

Med drugim beremo tudi o naravi in o problemih v zvezi z varovanjem narave.

Učenci tretjih in petih razredov smo v knjižnici poslušali zanimivo zgodbo o računalniških ‘programih’, ki se nahajajo v drobnih semenih in so sprogramirani tako, da iz enega semena zraste točno določena rastlina. Roža, zelenjava, drevo … odvisno od programa. Namesto električne energije potrebujemo za zagon programa zemljo, vodo in svetlobo. Da bi se prepričali o delovanju, je vsakdo prinesel svoj lonček prsti in vanjo posejal izbrano seme. Sedaj pa vestno hodimo preverjat, če program pravilno deluje.

Nekateri smo prebrali že drugo knjigo z eko vsebino  in ob lastni ilustraciji zapisali svoje razmišljanje.

Vse to poimenujemo EKO BRANJE ZA EKO ŽIVLJENJE, za kar bomo prejeli priznanje, naša šola pa še naprej ostaja EKO ŠOLA.

Učenci 3. in 5. razreda in

Majda Bernik