Tako kot vsako leto, smo učenci 5. razredov  tudi letos opravljali kolesarski izpit. Preko celega šolskega leta smo se učili prometne znake in osnovna pravila, ki veljajo v prometu. Svoje znanje smo utrjevali na računalniškem programu S kolesom v šolo, kjer smo se učili, kdo ima prednost v križiščih, kako moramo ravnati v prometu, da ne ogrožamo sebe in drugih. Ko smo vsi uspešno opravili teoretični del izpita, smo se odpravili na praktično vožnjo. Najprej smo se na igrišču preizkusili v spretnostnih nalogah na poligonu. Naloge so bile precej zahtevne, a smo jih z zbranostjo in trudom vsi uspešno opravili. Sledila je vožnja s kolesom v prometu.  Vozili smo od cerkve skozi Predmost in Hotovljo. Učitelji so nas še posebej opozorili na našo varnost v prometu, na pogled, pravilno razvrščanje in prednost pri zavijanju levo. Vsi smo se hitro učili in zato že pred prvomajskimi počitnicami uspešno opravili kolesarski izpit!

Pa srečno vožnjo vsem!

Cilka Čibej