V četrtek, 14. oktobra 2010, smo imeli drugošolci na kmetiji Pr’ Mrak v Žirovskem Vrhu naravoslovni dan z naslovom OD ZRNA DO KRUHA. Takoj ob prihodu na kmetijo smo si z navdušenjem ogledali živali – poleg krav, bikov in teličkov imajo še konje, koze, zajce, pujse, mucka in psa. Še posebno nam je bil všeč poni, ki smo ga božali, krtačili in se z njim tudi fotografirali. Sledilo je spoznavanje orodja, ki so ga v preteklosti uporabljali pri pridelovanju pšenice. Gospodarja sta nam nekatere postopke tudi praktično prikazala in dala možnost tudi nam, da smo se preizkusili v pridobivanju mišic. Nato smo zamesili testo za kruh in oblikovali vsak svoj hlebček, štručko, … Treba je bilo še zakuriti in nato vzhajan kruh dati v peč. Ker smo se pri delu zelo izkazali, smo se za nagrado peljali z vozom, v katerega sta bila vprežena kar dva konja. Sprehodili smo se še do bližnjega gozda in nabrali nekaj kostanja. Preden smo se poslovili, je vsak dobil svoj hlebček. Polni vtisov in lepih doživetij smo se ob 12.15 vrnili v šolo.