V času splošnega upadanja bralne pismenosti so še kako dobrodošle bralne minutke, ki jih naša knjižničarka pripravlja že vrsto let, in sicer po dvakrat v vsakem šolskem letu. Vsi otroci in učitelji ves teden beremo poljubne knjige, stripe in revije, in sicer deset minut na začetku prve šolske ure in zadnjih deset minut tretje ure.

Upamo, da bomo s tem še kakšnega mladega bralca prepričali, da je branje nekaj lepega in da z njim odkrivamo resnične ali namišljene nove svetove, ki nas bogatijo, saj se ob branju poglabljamo v takšne in drugačne odnose med ljudmi, predvsem pa spoznavamo, da svet ni le črno-bel, ampak pisan in raznolik. Ko beremo, nehote opazujemo in spoznavamo tudi sami sebe; mogoče bomo nekoč prav zaradi branja postali bolj odprti, razumevajoči in strpni ljudje.