V okviru projekta Shema šolskega sadja in zelenjave so učenci šestih razredov pri gospodinjstvu izdelovali sadne karte. Poiskati so morali pečkato, koščičasto, jagodičasto in lupinasto sadje, poiskali so slike sadežev in ugotoviti, kje rastejo. Zapisali so tudi, katere vitamine vsebuje posamezna vrsta sadja, od kod rastline izvirajo, v kakšni obliki rastejo (drevesa, grmičevje …) in kje uspevajo. Vse ugotovitve so podprli tudi s slikovnim gradivom.

Na tak način so učenci sami iskali informacije o sadju ter ga na ta način spoznavali. Izvedeli so tudi marsikaj o novem, mogoče njim nepoznanem sadju in hkrati pridobili podatke tudi o sadju, ki ga v okviru projekta Shema šolskega sadja in zelenjave včasih poskusijo na četrtkovih razrednih urah.