Kot velika večina mladih, tudi naši sedmošolci uporabljajo različna družabna omrežja in aplikacije. Ker si želimo, da bi bili ob njihovi uporabi tudi varni, smo jim v sklopu NEON delavnic predstavili, kako velikega pomena je zaščita njihove zasebnosti in na kakšen način ustaviti, blokirati in prijaviti objave in deljenje neprimernih komentarjev, fotografij ali video vsebin preko spleta.

Ob koncu delavnic so učenci zapisali:

• Na delavnicah mi je bilo všeč, ker smo se naučili, kako blokirati osebo.
  • Bilo mi je všeč, ko smo bili na telefonih in ko smo poslušali in gledali zgodbe.
  • Všeč mi je bilo, da smo se pogovarjali o družabnih omrežjih in o zgodbah, da sedaj vemo, kaj se lahko zgodi, če nismo previdni.
  • Všeč mi je bilo, da smo slišali prave primere in da ste razložili za vsako aplikacijo posebej, kaj narediti.
  • Predavanje mi je bilo zanimivo. Izvedela sem veliko novih stvari in se naučila, kako pravilno ravnati na spletu. Všeč mi je bilo, ker smo lahko s sabo prinesli telefone. Upam, da bo na šoli še potekala kakšna podobna delavnica.
  • Všeč mi je bilo to, da smo se naučili, kako izklopit lokacijo.

Damjana Bonča