S sošolci smo se ob 8.00 zbrali pred šolo, od koder smo se z avtobusom odpeljali v živalski vrt v Ljubljani. Ko smo prispeli, smo se razdelili po razredih. Našemu razredu so najprej predstavili živalske kožuhe, različne živalske kosti, rogovje in jajca. Potem smo morali uganiti sledi različnih živali. Sedmi razred v živalskem vrtu
Nato smo se odpravili na ogled živalskega vrta. Videli smo rdečo pando, leva, tigra, rise, volkove, morskega leva, kapibaro, slona, leoparda … Po ogledu živali smo imeli malico.
Po malici smo imeli stik z živalmi. Vodička nam je prinesla tri živali. Prva žival je bila mlečna kača. Vodička nam je o mlečni kači povedala to, da je dobila ime po tem, ker so jo kmetje velikokrat videli v hlevu in so mislili, da tam pije mleko. Druga žival je bil gekon in tretja žival je bila želva. Ko smo končali, smo počakali še drugi razred in se vrnili z avtobusom v Poljane.

Erika Demšar, 7. b