V torek, 23. 1. 2024, je bilo v popoldanskem času na Osnovni šoli Poljane zelo živahno. Zopet so nas obiskali predstavniki različnih srednjih šol in se nam predstavili. Naši devetošolci so bili navdušeni – predvsem nad tem, da so šole predstavljali tudi dijaki.

Spoznali smo Srednjo zdravstveno šolo Ljubljana; Šolski center Škofja Loka, Srednjo šolo za strojništvo; Gimnazijo Franceta Prešerna; Biotehniški center Naklo; Srednjo šolo za oblikovanje in fotografijo Ljubljana; Šolski center Kranj, Strokovno gimnazijo; Gimnazijo Škofja Loka; Srednjo vzgojiteljsko šolo in gimnazijo Ljubljana; Šolski center Kranj, SESGŠ; Šolski center Kranj, STŠ; BIC Ljubljana, Gimnazijo in veterinarsko šolo; Šolski center Škofja Loka, Srednjo šolo za lesarstvo.

Kateri poklici pa se zdijo našim devetošolcem poklici prihodnosti?

• Veliko zdravstvenih poklicev (zdravnik, kirurg …), kemiki ali biokemiki in številni naravoslovni poklici, zato ker teh poklicev zdaj primanjkuje in jih bo manj, tako bodo bolj spoštovani in iskani. Ljudje bodo iskali številna cepiva, zdravila …
  • Podjetnik, ker lahko človek dobro zasluži in ne bo več toliko revnih na svetu.
  • Medicinski poklici, ljudje jih potrebujejo vedno več.
  • Poklici, povezani s tehniko, zato ker je tega po svetu vse več.
  • Računalnikar, informatik, biolog, kemik.

Utrinke z dogodka si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

Polona Zupan