V letošnjem šolskem letu smo se zelo potrudili in vsi prebrali vse zahtevane knjige za bralno značko. Spodbujali smo še zadnje bralce, tako da smo lahko v sredo, 21. 4. 2010, vsi prisostvovali obisku prav posebnega gosta – pisatelja Ivana Sivca. Gost nam je bil s svojim zanimivim pripovedovanjem zelo všeč. Najbolj nas je nasmejal z zgodbami o palčkih in stari mami. Gašper je za pravilen odgovor na mini kvizu dobil celo knjigo s pisateljevim posvetilom. Izvedeli smo tudi, da je besedilo pesmi Kjer lastovke gnezdijo nastalo v naših krajih.

Naslednji dan smo nadaljevali s kulturnim dnem in si ogledali pisateljevo spletno stran, kjer smo našli še veliko več zanimivega o njem. Spoznali smo še veliko literarnih del, ki jih je napisal za otroke. Po skupinah smo izdelali plakate o pisatelju in njegovem delu ter jih predstavili celotnemu razredu. Obiskali smo tudi krajevno knjižnico v Poljanah, kjer nas je sprejela prijazna knjižničarka in nam povedala veliko zanimivega o knjigah in knjižnici. Prebrala nam je tudi zgodbo in nas povabila, da jo še kdaj obiščemo.