Medobčinski turnir v košarki za starejša dekleta je letos potekal v Žireh, in sicer v torek, 28. 11. 2023. Na turnirju sta sodelovali še OŠ Žiri in OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas.

Prvo tekmo smo odigrali z gostiteljicami iz Žirov. Tekma je bila izredno izenačena, trda in napeta. Rezultat se je skozi tekmo izmenjeval. A na koncu se je izšlo za minimalno zmago naših učenk, in sicer z rezultatom 40 : 39.

V nadaljevanju pa nas je že čakala tekma z dekleti OŠ Ivana Tavčarja. Ta tekma je bila manj stresna, saj se je že na začetku pokazala razlika v kakovosti. Tekmo so učenke rutinirano pripeljale do konca, in sicer z več kot 30 točkami razlike.

Naše učenke so se poleg učenk OŠ Žiri uvrstile na področno tekmovanje, ki bo potekalo v Kranju.

Ekipo sestavljajo: sedmošolki Lara Kokalj in Zoja Mikuletič, Angelika Strel in Maruša Šubic iz 8. razreda ter devetošolke Ivana Krek, Jerca Gantar, Nina Potočnik, Klara Jelovčan, Ema Kržišnik, Tija Kisovec in Tina Novak.

Čestitke vsem sodelujočim učenkam, saj je vsaka prispevala svoj delež k uspehu!

Mentor: Aleš Mrak