V torek, 21. januarja, so devetošolci imeli tehniški dan, na katerem so se lahko že kar dodobra seznanili z nekaterimi bližnjimi pa tudi malo bolj oddaljenimi srednjimi šolami. Predstavitev je potekala v popoldanskem času.

Poleg učencev 9. razreda se je predstavitve udeležilo tudi veliko število osmošolcev, za katere udeležba sicer ni bila obvezna. Predstavilo se je 15 srednjih šol.

Vsaka šola je postregla z nekaj splošnimi informacijami, učenci so izvedeli za pravila, ki veljajo na šolah in si ogledali urnike.  Opozorili so jih na pomembne datume glede vpisa, na katere morajo biti pozorni devetošolci. Za boljšo predstavo so učenci videli nekaj filmčkov in veliko slik. Na koncu so  predstavniki posameznih šol z veseljem odgovarjali na vsa mogoča vprašanja.

Učencem so bili na razpolago štirje termini, v vsakem so se predstavile štiri šole, tako da si je vsak lahko ogledal po štiri predstavitve.

Takšen način predstavitve srednjih šol  bo pripomogel k temu, da se bodo učenci laže pravilno odločili za svoje nadaljnje šolanje.

Predstavile so se naslednje srednje šole:

Biotehniški center Naklo

Biotehniški izobraževalni center Ljubljana

Ekonomska gimnazija in srednja šola Radovljica

Gimnazija Škofja Loka

Srednja gostinska in turistična šola Radovljica

Srednja šola Jesenice

Srednja šola za gostinstvo in turizem v Ljubljani

Šolski center Škofja Loka – Srednja šola za lesarstvo

Šolski center Škofja Loka – Srednja šola za strojništvo

Srednja zdravstvena šola Ljubljana

Šolski center Kranj – Srednja šola za elektrotehniko in računalništvo