V ponedeljek, 6. januarja, nas je obiskala vremenarka Tanja Cegnar, ki poleg svoje prvotne službe napoveduje tudi vreme na Televiziji Slovenija. Bilo nam je zelo všeč. Veliko smo se naučili, saj je zelo zanimivo pripovedovala in nam na projekciji pokazala številne zanimive slike. Imeli smo priložnost videti, kako se na vremensko napoved pripravljajo v studiu in kako se na televiziji vidi drugačna slika kot v studiu. V Ljubljani imajo zelo dobro opazovalnico vremena. Ko jih zanima temperatura zraka, spustijo nenavaden balon, ki jim pove, koliko stopinj je v zraku. Ko je na najvišji točki, balon poči. Velikokrat pristane v morju. Pokazala nam je nekaj slik iz studia. Prosili smo jo tudi, naj nam vreme napoveduje tako kot v studiu in bilo je zanimivo. Na koncu smo jo prosili za avtogram in z veseljem nam ga je dala. Vsi smo se imeli tako odlično, da upamo, da bo še kdaj prišla. Upamo, da se je tudi ona zabavala z nami.

Natea in Taja, 6. a

Vremenarka na obisku 1