Likovni natečaj Otroci pomagajo otrokom sta v lanskem letu razpisala Osnovna šola Ivana Tavčarja Gorenja vas in Rdeči križ Slovenije. Naslovu sta dodala še pomenljivo sporočilo – Kri rešuje življenja.

Namen natečaja je okrepiti zavedanje otrok, da lahko s svojim majhnim delom veliko pripomorejo pri reševanju življenj ljudem, ki jih obkrožajo. Razvijali naj bi kulturo medsebojnega razumevanja in spoštovanja ter iskali rešitve k boljšemu življenju. S kreativnimi likovnimi motivi in idejami ter z doživetim in občutenim likovnim izražanjem želi otroke spodbuditi k iskanju rešitev, kako lahko pomagajo drug drugemu, kaj lahko naredijo za boljši jutri.

Na natečaju je sodelovalo 31 šol in dva vrtca, komisija pa je pregledala in ovrednotila 422 prispelih likovnih del.

Sodelovali so tudi naši učenci in osvojili kar nekaj nagrad.

V 1. triletju je nagrado z 2. mestom osvojil učenec Nejc Šubic.

V 2. triletju je učenka Tina Stanonik dosegla  1. mesto in za nagrado dobila vikend paket na Debelem rtiču.

V 3. triletju sta v ožji izbor prišli Brigita Ferlež in Ana Stržinar ter dobili priznanji.

Prireditev z odprtjem razstave in podelitvijo nagrad bo  17. januarja 2014 ob 18.30 uri v OŠ Ivana Tavčarja v Gorenji vasi.

Učencem in učenkam čestitamo za sodelovanje in dosežena priznanja!

Nejc Šubic - Prijatelja
Nejc Šubic – Prijatelja

Nejc Šubic – Prijatelja

Tina Stanonik - Tolažba rešuje stisko
Tina Stanonik – Tolažba rešuje stisko

Tina Stanonik – Tolažba rešuje stisko

Brigita Ferlež - Osamljena radost
Brigita Ferlež – Osamljena radost

Ana Stržinar

Pa še nekaj vtisov s slovesne podelitve priznanj in nagrad.

odprtje1

odprtje2