Tudi letos so se sedmošolci OŠ Poljane udeležili projekta Rastem s knjigo. 24. 10. 2023 so obiskali knjižnico Ivana Tavčarja v Gorenji vasi, saj je bila knjižnica v Poljanah uničena v poplavah. Prejeli so odlično knjigo Irene Androjna Modri otok, ki jo bodo obravnavali pri urah slovenščine v okviru domačega branja. V šolski računalnici so spoznali delovanje programa COBISS.
Hvala knjižničarkama Bernardi in Romani iz splošne knjižnice, ki sta se potrudili z razlago.

Tole pa sta o kulturnem dnevu zapisala učenca Andraž in Lovro:
Zjutraj smo se z avtobusom odpravili v Gorenjo vas. Od tam smo šli peš v knjižnico. V knjižnici so nam predstavili, kje najdemo kakšno knjigo.
Bilo je zelo zanimivo in poučno. Upamo, da bomo v Poljanah čim prej dobili novo knjižnico.
Dobili smo tudi vsak svojo knjigo z naslovom Modri otok. Nato smo pojedli malico in odšli nazaj v šolo. V računalnici smo spoznali program Cobiss, tako da sedaj znamo sami pogledati, katere knjige so v knjižnici in ali so izposojene.

Knjižničarka Majda Bernik