Tokrat so druženja učencev in otrok iz vrtca potekala v znamenju raziskovanja in iskanja odgovorov na vprašanje: »Zakaj in kako?«.
Učenci so popeljali otroke iz vrtca in šole na iskanje zaklada. Mali raziskovalci so z lučkami iskali koščke sestavljanke, pot pa jih je vodila v knjižnico. V deželi branja so sestavili sestavljanko in v knjigi in pravljici kočno našli odgovor na vprašanje: »Kako nastane senca?«
Potem pa se je začelo ustvarjanje senc. Vsak ima svojo senco, vsak malo drugačno, vsak edinstveno. Neskončno zabavno je tekla vsaka ura z vsako skupino in vsakič z drugimi učitelji – učenci, ki so vnesli svojo energijo, pustili košček sebe v izvedbi.
Vsako srečanje je bilo nekaj posebnega, iskrivega in čudovita izkušnja učenja.

Tovrstna medgeneracijska druženja nas bogatijo in navdajajo z optimizmom in navdušenjem, koliko zmorejo naši učenci. Za to smo jim neizmerno hvaležni.

Barbara Tavčar