V tednu od 2. do 6. oktobra smo na OŠ Poljane izvedli BRALNE MINUTKE. Kar nekaj razlogov obstaja, da smo izbrali prav ta teden:

1. teden v oktobruTEDEN OTROKA

MESEC OKTOBERMEDNARODNI MESEC ŠOLSKIH KNJIŽNIC

8. september do 8. oktober 2023NACIONALNI MESEC SKUPNEGA BRANJA, ki nosi skupno geslo – BEREMO SKUPAJ.

To geslo se res dobro prilega našim bralnim minutkam.

Kako so potekale tokratne bralne minutke:

Beremo vsi, beremo skupaj, beremo kar koli po lastni izbiri. Učenci so lahko izbirali med pripravljenimi knjigami in revijami v učilnici ali pa so sami prinesli branje.
Brali smo prvih 10 minut prve ure in zadnjih 10 minut tretje ure. Na začetek in konec branja nas je spomnil šolski zvonec, oziroma učenke, ki so prebrale knjižno uganko. Uganke so učenci vneto reševali v knjižnici s pomočjo plakata in razstavljenih knjig.
Med drugim so iskali razloge ZA in PROTI branju. Upamo, da so našli več tistih ZA.

Majda Bernik, knjižničarka