Prelepa Gorenjska je na včerajšnji sončen dan v naše kraje privabila veliko število učencev, dijakov in njihovih mentorjev. Najprej smo se skupaj družili v BC Naklo, kjer smo z zanimanjem prisluhnili pripravljenim točkam in si ogledali pevske in glasbene nastope.
Po skupni malici in druženju pa je vsako središče odšlo na eno od gorenjskih šol, kjer so imeli zanje pripravljene zanimive dejavnosti. V Škofji Loki smo se združile tri šole (OŠ Cvetka Golarja, Gimnazija Škofja Loka in OŠ Poljane), ki smo gostile vrstnike in vrstnice ter njihove mentorje iz Posavja, Dolenjske in Bele krajine. Zanje smo pripravili voden ogled mesta, risanje razglednic iz Škofje Loke in pripravo dražgoških kruhkov. Sodeč po nasmehih ob odhodu jim je bil ta del Gorenjske zelo všeč.

Damjana Bonča