Učenke in učenci 7. ter 8. razreda so letošnji prvi kulturni dan posvetili Ivanu Tavčarju.

V sredo, 20. septembra, smo osmošolci imeli kulturni dan. Spoznavali smo Ivana Tavčarja in njegova dela. Najprej smo peš odšli na Visoko. Tam smo najprej imeli dramsko delavnico, na kateri smo z mimiko uprizarjali pesmi, pravljice in pregovore. Potem so nam razkazali dvorec ter nam povedali nekaj o Tavčarjevem življenju. Najbolj zanimivo se nama je zdelo, da so Tavčarja izključili iz gimnazije v Ljubljani. Po ogledu dvorca smo pomalicali in se vrnili v šolo. Tam smo si ogledali nekaj odlomkov iz filma Cvetje v jeseni.

Kaj pa o kulturnem dnevu pravijo osmošolci?

– Lovru in Niku sta bila najbolj všeč malica in film.
– Nace je užival v sprehodu do Visokega in nazaj.
– Neži je bil všeč sladoled.
– Izaku se je najbolj v spomin vtisnila pantomima.

Veronika Pisk in Maruša Šubic, 8. b

Kulturni dan smo začeli s sprehodom na Visoko. Tam smo imeli dramsko delavnico. Morali smo z mimiko uprizarjati pregovore in pesmi. Potem so nam povedali nekaj o dvorcu in Ivanu Tavčarju. Nato smo se odpravili nazaj v šolo, kjer smo si ogledali film Cvetje v jeseni. Ta del se nama je zdel najbolj zanimiv.

Nikola Treven in Izak Zver, 8. b