V petek, 13. decembra, smo na Osnovni šoli Poljane imeli zanimivi predavanji Kemikalije v vsakdanjem življenju in Kemijski koktajl na krožniku v okviru natečaja Planetu Zemlja prijazna šola. Vodila ga je gospa Tatjana Kuntner, ki nam je predavala o kakovosti hrane, ki jo pojemo, katere hranilne snovi so pomembne za naše telo, katerim kemijskim sestavinam se moramo izogibati v predelani in v že vnaprej pripravljeni hrani. Predvsem je poudarila, da je domača ali lokalno pridelana hrana boljše kakovosti kot uvožena. Izvedeli smo veliko osupljivih stvari. Predvsem pa smo izvedeli veliko novih, včasih tudi malo strašljivih podrobnosti o tem, kaj pojemo vsak dan. Kot primer lahko navedem, da bi bilo za ljudi najbolj koristno in najlažje prebavljivo človeško meso.

Patricija Raztresen, 8. a