V petek, tik pred začetkom prazničnega decembra, smo učenci in učitelji poljanske in javorske šole ter vzgojiteljice Vrtca Agata v šolski telovadnici pripravili že kar tradicionalni dobrodelni sejem pod geslom Sejem bil je živ. In res je bil še kako živ!

Letos smo ga namreč zastavili malo drugače, bolj v sejemskem vzdušju, med katerega so se pomešale pesmi naših zborov, misli o dobrih delih, harmonika. S stojnic so vabili otroški izdelki: novoletni okraski in voščilnice, uporabni predmeti, piškoti, marmelada in še in še. Pri treh omizjih so učiteljice in učenci prikazovali, kako so posamezni izdelki nastajali. Pravi hit je bil tudi srečelov. Vsaka srečka je namreč zadela in prej kot v eni uri je srečk in dobitkov zmanjkalo.

Uživali smo vsi – odrasli in otroci. Telovadnica je kar pokala od energije, občudovanja, klepetanja, lovljenja. Prodali so se praktično vsi izdelki, ki so jih ustvarjali naši učenci, tako da smo z izkupičkom za šolski sklad zelo zadovoljni.

Hvala vsem obiskovalcem, ki ste prišli in prispevali kakšen evro za dober namen!

Skratka – sejem bil je živ in uspešen.