17. maja, na mednarodni dan otroških telefonov, je TOM telefon prišel gostovat tudi na našo šolo in tako nadaljeval vseslovensko akcijo »Tom potuje, otroke obiskuje«. Namen celotne akcije je bil otrokom in mladostnikom predstaviti pomen pogovora, jih seznaniti s TOM telefonom ter jim ga približati kot enega izmed virov pomoči, kadar se znajdejo v stiski ali potrebujejo pogovor.

TOM nahrbtnik je učence in učenke opominjal, da nobena težava ni prevelika ali premajhna za pogovor, hkrati pa jih je spodbujal h kreativni razlagi slogana »Odgovor je pogovor«.
Do petka, 26. maja, je tako nastalo kar nekaj novih pesmi, ilustracij, stripov in celo enačb, ki so jih v »spominsko knjigo« prispevali učenci od 4. do 9. razreda.