S podjetjem Marmor Hotavlje smo se dogovorili, da na šoli izvedemo peturno delavnico iz kamnoseštva. Tema delavnice je bila izdelava mozaika.
Trije strokovnjaki iz omenjenega podjetja so priskrbeli ves potreben material – kamnite kocke, lepilo, polnilno maso, podložne plošče in ustrezno orodje za obdelavo.

Delavnic so se udeležili učenci osmih razredov, ki obiskujejo izbirni predmet obdelava gradiv.
Iz kamenčkov različnih barv so izdelali mozaik velikosti 25 x 25 cm. Kamenčke so lepili na podložno ploščo, nato pa vse razpoke zapolnili s posebno maso.
Dobili smo lepe slike mozaikov. Lahko si jih boste ogledali tudi na šolski razstavi. Podjetju Marmor Hotavlje se zahvaljujemo za kvalitetno izvedeno delavnico in se obenem že dogovarjamo za sodelovanje v prihodnjem šolskem letu.

Marko Osolnik