Ta del pomladne pesmi je poleg prisrčnih pozdravov učencev in delavcev šole bil zapisan na hrbtni strani izdelka, ki so ga učenci 1. triletja izdelali na svojem 3. tehniškem dnevu. Za motiv so naslikali šopek cvetja, ki so ga ob prihodu pomladi v zadnjih dneh marca na voščilnicah ponesli do krajanov KS Poljane, starih nad 75 let. Zadnja tri leta so bili obiski prekinjeni zaradi covida, letos pa je ta način medgeneracijskega povezovanja spet lahko stekel. Več kot 90 učencev cele šole je obiskalo okrog 180 krajanov na domu. Upamo, da so medsebojna srečanja vsaj malo ogrela srca naših starejših krajanov, učenci pa dodali kamenček v svoj mozaik dobrodelnosti.

Učenci so del TD namenili tudi izdelovanju presenečenja za starše in razredni pomladni dekoraciji.

Irma Čadež, vodja TD