V ponedeljek, 14. 10. 2013, smo se učenci 8. a in b razreda odpravili na Kmetijo Matic na Hotavlje. Ta dan smo izkoristili kot naravoslovni dan. Pred šolo smo se zbrali ob 8:20 in se z avtobusom odpravili na Hotavlje. Tam nas je že čakal gospodar kmetije Danilo in nas tudi popeljal po kmetiji nam pokazal,  kako pripravljajo sadne sokove, žgane pijače  in suho sadje, ki ga sušijo v Fužinah. Videli smo tudi celoten postopek priprave. Medtem ko nam je gospodar kmetije Danilo razlagal, smo si vse zapisovali, saj smo vedeli, da bomo v šoli izdelovali plakate. Poskusili pa smo tudi jabolčni sok ter sadne krhlje. Ker nam ni bila dovolj samo ena porcija, smo dobili kar dve.

Na Kmetiji Matic smo preživeli dve šolski uri. Odpravili smo se nazaj proti šoli, na kmetijo pa je prišel 8. a razred.  V učilnici smo rešili učni list. Ko se je s kmetije vrnil še 8. a razred, smo skupaj izdelovali plakate. Kaj smo ustvarili, si lahko tudi ogledate, saj so naši plakati izobešeni po šoli.

Naša sošolka Patricija je ta naravoslovni dan ujela v verze. Preberite njeno pesmico.

Tina Ržek, Karin Eržen, Maruša Stanonik, 8. b

PESEM O JESENI

Prišel je ponedeljek s soncem obsijan,

ko s šolo smo imeli naravoslovni dan.

Prvo uro le teorijo smo imeli,

drugo uro smo se pa zabavati začeli.

Po malici do avtobusa smo odplesali,

da bi se k’ Matic’ odpeljali.

Do kmetije smo prišli, tam smo malo čakali.

Ko pa prišli lastniki so,

vse čakanje je bilo pozabljeno.

Najprej smo se pogovarjali o pasterizaciji in sterilizaciji,

potem pa smo se prepustili degustaciji.

Nato v skladišče smo se napotili,

kjer skoraj steklenico smo razbili.

Vsi smo se razveselili,

saj smo tisti mošt lahko popili.

Naš čas tam smo tudi za družinske zadeve zapravljali.

Čigav je kdo, smo ugotavljali.

Ob 11.30 smo v šolo se vrnili,

kjer plakate smo naredili.

Ta pesem je prišla,

naravnost iz mojega srca.

Patricija Raztresen, 8. a