V februarju in marcu 2023 bomo v sklopu trajnostnega projekta ‘Zamaškonjam’ zbirali plastične zamaške za Društvo Vesele nogice, ki pomaga otrokom s posebnimi potrebami.

Zamaške lahko oddate v škatlo:
– v preddverju šole (poleg akvarija),
– v Eko kotičku na stopnišču za v 2. nadstropje.

Že vnaprej hvala vsem, ki jih boste zbirali in prinašali v šolo.
Vsak zamašek šteje!

******

Zbiramo plastične pokrovčke z oznakami: PP, PE in znakom za reciklažo. To so pokrovčki, ki jih najdemo na plastenkah, tetrapakih, nekaterih zdravilih, milih in šamponih, pralnih sredstvih in mehčalcih, ter drugih živilih in čistilih. Pokrovčki so kompaktni. Pokrovčki, ki niso primerni za reciklažo pa so: kovinski pokrovčki, pokrovčki z oznako PS (polistiren), plutovinasti pokrovčki in podobno. Priporočamo, da plastične pokrovčke predhodno tudi nekoliko sperete ter s tem zmanjšate neprijetne vonjave, ki se pojavijo z razkrojem ostankov hrane.