V petek, 27. 9. 2013, je v Škofji Loki potekala tradicionalna »Mala Groharjeva kolonija«. Kolonije se  je udeležilo okrog  40 slovenskih osnovnih šol. Učenci so si sami izbrali želeni motiv in ga v poljubni tehniki prenesli na papir. Tokrat so se kolonije udeležili tudi učenci naše šole. Na ulicah in trgih Škofje Loke so slikali zanimive izseke slikovitega starega dela mesta. Vsak učenec se je lotil dela po svoje.

Urban Dolenc je s pasteli slikal mestni trg s kužnim znamenjem. Katja Krajnik se je lotila tonskega slikanja Kapucinske cerkve, pri čemer je poskušala ujeti občutek umirjenosti, Katja Stanonik pa je izbrala prehod proti Homanovi hiši z rahlimi barvnimi prehodi.

Na Groharjevi koloniji smo se Katja, Urban in jaz imeli zelo dobro, čeptav nas je malo zeblo. Ne glede na rezultate, ki še niso znani, smo bili veseli, da smo se lahko udeležili kolonije in pridobili nove izkušnje.

Katja Krajnik, 9. b